مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > خسارت عسل‌های تقلبی به زنبورداران

خسارت عسل‌های تقلبی به زنبورداران

نظارت بر تولید عسل خارج از سیستم زنبورداری که به صورت مصنوعی تولید می‌شود باید افزایش پیدا کند چرا که چنین محصولاتی بخش اعظمی از بازار را اشغال کرده است.

اتحادیه تیمی از کارشناسان حرفه‌ای و زنبورداران حرفه‌ای برای نظارت و تولید عسل‌هایی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد در نظر گرفته است. این اتحادیه قادر است در این راستای حمایت از حقوق تولید‌کننده و مصرف‌کننده با سازمان‌هایی ذیربط برای جلوگیری از تخلف در تولید عسل تقلبی و معرفی مختلفان همکاری کند.

همچنین متاسفانه مشاهده می‌شود که عده‌ای سودجو از حسن نیت شهروندان سوء استفاده کرده و عسل‌هایی را با قیمت نجومی ۶۰ و ۹۰ هزار تومان و ژل رویال را با قیمت ۲۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

به عنوان مثال انجمن دیابت تعداد دیابتی های شناسایی شده کشور را حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر اعلام کرد که یکی از علت‌های آن تغذیه ناسالم و استفاده از شیرین کننده‌های مصنوعی در شربت و نوشابه و … است که برای سلامت فرد مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند.

انتظار داریم که ارگان‌ها، دستگاه‌ها و بخش دولتی به جای شکر، قند، شکلات و نبات، عسل را به سبدغذایی کارکنان و خانواده‌ها اضافه کند. باید فرهنگ سازی مناسبی در راستای اضافه‌شدن عسل در سبد غذایی خانواده صورت گیرد و این مسیر نیست مگر با اعتقاد کامل داشتن به سلامت مردم و ترویج فرهنگ مصرف عسل به عنوان یک خوراک سالم.