مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > راه‌اندازی نخستین کارگاه آموزشی تولید عسل در خوزستان

راه‌اندازی نخستین کارگاه آموزشی تولید عسل در خوزستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از راه‌اندازی نخستین کارگاه آموزشی تولید محور عسل در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مسجد سلیمان خبر داد.

قلاوند اظهار کرد: آموزش تولید محور متناسب با نیاز هر منطقه از مهمترین اولویت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.

وی با بیان اینکه ارائه این آموزش‌ها منجر به دستیابی به اشتغال پایدار و در نهایت رشد اقتصادی کشور می‌شود عنوان کرد: با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد مهارت می‌توان جوانان را توانمند ساخته و با حمایت از کارآفرینان و تقویت آن اشتغال ایجاد کرده و بیکاری را کاهش داد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان بیان کرد: آموزش تولیدمحور به گونه‌ای صورت می‌گیرد که کارآموزان همزمان با آموزش و بعد از آن اقدام به تولید محصول در قالب کارگاه‌های متمرکز و یا غیرمتمرکز کرده که قابلیت فروش داشته باشد.

وی راه اندازی نخستین کارگاه آموزشی تولید محور عسل در خوزستان خبر داد و ابراز داشت: نمونه آزمایشی محصول کارگاه آموزش تولید محور عسل تحت عنوان شرکت تعاونی شهد آفرین دشت گل تولید کارآموزان رشته پرورش زنبور عسل مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای مسجد سلیمان آماده عرصه در بازار است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی این کارگاه تاکنون حدود ۲۰۰ نفر جذب بازار کار شدند و برای خودشان کسب و کار راه انداخته‌اند.