مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > راه اندازی مرکز تحقیقات عسل در اردبیل

راه اندازی مرکز تحقیقات عسل در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از راه اندازی مرکز تحقیقات عسل برای اولین بار در این استان خبر داد.

پور فرضی در گردهمایی دو روزه مدیران نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی سراسر کشور در اردبیل راه اندازی این مرکز را با هدف ارتقا سلامت مواد غذایی و آرایشی عنوان کرد.

وی با تاکید بر لزوم انجام حقیقات گسترده ای در خصوص ارتقاء صلامت مواد غذایی و آرایشی، ایجاد مرکز تحقیقت و داشتن پروانه بهداشتی برای اقلام مصرفی را از ضروریات برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: به جهت کنترل این موضوع دانشگاه علوم پزشکی بازرسی های دوره ای خود را از محلهای تولید مواد غذایی و آرایشی انجام می دهد.

پورفرضی با اشاره به صدور پروانه بهداشتی ۸۰ هزار قلم کالا طی سال گذشته در کشور، بسیاری از تولیدات غذایی و بهداشتی را قابل رقابت با محصولات خارجی دانست.

وی اضافه کرد: بسیاری از مواد غذایی تولیدی در داخل استان نیز به دلیل رعایت استانداردها توان رقابت در بازارهای ملی و فرا ملی را دارند و لازم است معرفی شوند.

این مسئول زمینه تحقیق در تولید مواد غذایی را فرصتی برای بهبود سلامت جامعه عنوان کرد و یادآور شد: یکی از پایه های سلامت زندگی در جوامع امروزی سلامت تغذیه است و لازم است برای پیاده سازی آن تمامی نهادهای مسئول نیروهای خود را بسیج کنند.