مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > زنبورداران مازندران نیازمند تسهیلات بانکی

زنبورداران مازندران نیازمند تسهیلات بانکی

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران گفت: زنبورداران استان برای بقا و ماندگاری در عرصه تولید نیازمند تسهیلات بانکی هستند.

میر محمدی اظهار داشت: برای دریافت تسهیلات دو مشکل معرفی از سازمان جهاد کشاورزی به بانک و خود بانک که متقاضیان با آن مواجه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات زنبورداری بسیار محدود است، افزود: به دلیل تسهیلات محدود در مازندران با وجود حدود چهار هزار زنبوردار در ارائه تسهیلات با مشکل مواجه شدیم.

میرمحمدی با بیان اینکه باید بخش زنبورداری توجه جدی شود، اظهار داشت: زنبورداری در افزایش محصولات کشاورزی و تولید عسل تاثیرگذار و سهم خودرا در تولید خواستاریم.

وی افزود: در شناسایی نبورداران تمامی کلنی‌های زنبور عسل بیش از یکسال بوده که به نصب پلاک و کد ملی زنبورداران که با اجرای این طرح مشکلات آنها نظیر دریافت تسهیلات و ارائه فاکتور گرفته می‌شود.

میرمحمدی با بیان اینکه نبود نقدینگی در موقع بهره‌برداری و تولید عسل موجب فروش زنبور توسط زنبوردار شد، اظهارداشت: فروش زنبورها در ایجاد اشتغال و تولید عسل تاثیر منفی می‌گذارد و با ارائه تسهیلات با نظارت اتحادیه این مشکلات برطرف می‌شود.

چهار هزار زنبوردار در مازندران، ۳۸۰ هزار کلنی عسل را توسط دو هزار و ۸۰۰ کارگر پرورش می‌دهند.