مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > ساماندهی بیش از ۶۰۰ زنبوردار آملی زیر پوشش تعاونی زنبورداران

ساماندهی بیش از ۶۰۰ زنبوردار آملی زیر پوشش تعاونی زنبورداران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: فعالیت ۶۴۵ بهره بردار و پرورش‌دهنده زنبور عسل در شهرستان آمل در قالب تعاونی‌های زنبورداران این شهرستان ساماندهی شدند.

امینی افزود:هم اکنون تعداد ۷۱۰ بهره‌بردار و زنبوردار آملی در تولید عسل در این شهرستان فعالیت می‌کنند که تاکنون ۶۴۵ زنبوردار آملی زیر پوشش تعاونی زنبورداران ساماندهی شدند.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان در تولید عسل رتبه دوم استان را دارد،تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال در مجموع ۳۳۲ هزار کیلوگرم عسل در شهرستان آمل تولید و به بازارهای مصرف داخلی عرضه شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل به افزایش تولید عسل امسال در این شهرستان آمل اشاره کرد و گفت: مناسب بودن شرایط آب وهوایی،کوچ به موقع زنبورستان‌ها به مراتع ییلاقی و جنگلی و رویش گیاهان مناسب و شهددهی به موقع گل‌ها از دلایل مهم افزایش تولید عسل در آمل بوده است.

امینی،میانگین تولید عسل در هر کندو حدود شش کیلوگرم اعلام کرد و افزود: شهرستان آمل دارای بیش از ۳۸ هزار کلنی زنبور عسل است.

وی تصریح کرد: مدیریت جهاد کشاورزی آمل به منظور حمایت از زنبورداران آملی مواد اولیه شامل شکر و تعدادی کلنی‌های زنبور به آنان اختصاص می‌دهد.

شهرستان آمل با دارا بودن سه ناحیه ییلاقی، جنگلی و دشت دارای شرایط مناسب برای پرورش زنبور و تولید عسل طبیعی است.