مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > سواد کوه رتبه‌ دوم تولید عسل در کشور

سواد کوه رتبه‌ دوم تولید عسل در کشور

نماینده مردم قائم شهر، سواد کوه و جویبار در مجلس با اشاره به اینکه شهرستان سواد کوه در استان مازندران با تولید سالانه ۲۵۰ تن عسل مرغوب، رتبه دوم تولید این محصول را در سطح کشور دارد گفت: عدم توجه مسئولان و برنامه‌ریزی صحیح موجب ناشناخته ماندن عسل سواد کوه شده است.

حسینی با اشاره به اینکه شهرستان سواد کوه در استان مازندران با ظرفیت تولید سالانه ۲۵۰ تن عسل رتبه دوم تولید این محصول را در سطح کشور دارد، افزود: تولید بیشتر عسل در این منطقه نیازمند توجه بیشتر مسئولان مربوطه است.

نماینده مردم قائم شهر، سواد کوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم توجه و برنامه‌ریزی مناسب از سوی مسئولان موجب ناشناخته ماندن عسل مازندران در کشور شده است تصریح کرد: رمز تولید بیشتر ودر نتیجه صادرات این محصول به کشور‌های دیگر ایجاد فضا و بستر مناسب برای رشد این محصول است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد بستر مناسب برای تولید بیشتر عسل موجب ایجاد اشتغال برای جوانان می‌شود گفت: با وجود بیکاری بسیار که در کشور به خصوص در استان مازندران وجود دارد توجه و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند علاوه بر رشد تولید این محصول در این منطقه به کاهش نرخ بیکاری نیز کمک ویژه‌ای کند.

حسینی با بیان این مطلب که نداشتن بسته‌بندی مناسب و برند مطلوب موجب شناخته نشدن عسل مازندران در سطح کشور و در سطح دنیا شده است افزود: بسته‌بندی مناسب و شکیل این محصول می‌تواند شاخص تولید اقتصادی را در استان مازندران به نحو چشم‌گیری افزایش دهد.

نماینده مردم قائم شهر، سواد کوه وجویبار در مجلس با اشاره به اینکه با پیشگام شدن مسئولان در توجه به امر تولید در استان مازندران می توان حجم تولید عسل را در این منطقه افزایش داد گفت: از اقدامات موثر در این زمینه ایجاد واحد واحد‌های مناسب جهت بسته‌بندی شکیل این محصول است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یاد آور شد: تولید بیشتر و صادرات عسل در استان مازندران بیش از نیاز به بودجه و اعتبار نیازمند برنامه ریزی کارآمد و مدیریت مناسب است و این در حالی است که تولید این محصول در این منطقه از نبود مدیریت و برنامه ریزی صحیح رنج می‌برد.