مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > عسل تولیدی چهارمحال و بختیاری یکی از بهترین عسل‌های کشور

عسل تولیدی چهارمحال و بختیاری یکی از بهترین عسل‌های کشور

معاون تولیدات بهبود دامی سازمان جهاد کشاورزی چهار محال و بختیاری با اشاره به افزایش ۳۵ درصدی تولید عسل دراین استان اظهار داشت: عسل تولید چهار محال و بختیاری یکی از بهترین عسل‌های کشور است.

برزو هیبتیان با اشاره به این که  درسال ۸۹، ۶۵۰ تن عسل در استان تولید شده است، گفت:  سال ۹۰ عسل بسیار زیادی در این استان نسبت به سال‌های گذشته تولید شد.

وی با اشاره به اینکه این استان به خاطر شرایط آب و هوای مناسب دارای پوشش گیاهی و دارویی خاص خود است، تاکید کرد: کوهستان‌های این استان مملو از گیاهان دارویی و بار ارزش است.

معاون تولیدات بهبود دامی سازمان جهاد کشاورزی استان چهار محال و بختیاری با اشاره به کیفیت بالای عسل تولیدی در استان، افزود: وجود هزار و ۴۰۰ گونه گیاهی شناسایی شده از جمله گون، آویشن و مخلصه در استان از علل کیفیت بالای عسل در استان است.

هیبتیان با بیان اینکه زنبورداران این استان کندوهای زنبور خود را، بیشتر در ارتفاعات قرار می‌دهند، گفت: زنبور به راحتی می‌تواند از گیاهان دارویی برای تولید عسل استفاده کند و از این لحاظ عسل دارای خواص درمانی زیادی است.

معاون تولیدات بهبود دامی سازمان جهاد کشاورزی چهار محال و بختیاری به خواص غذایی عسل اشاره کرد و گفت: عسل دارای پروتین، ویتامین و املاحی همچون روی، مس، سدیم، آهن و منیزیم است.