مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > عسل سبزرنگ در کوه مغناطیسی

عسل سبزرنگ در کوه مغناطیسی

نام این کوه باستانی پردیس است و در حومه شهرستان جم از توابع عسلویه و در نیمه‌های راه بندر کنگان به فیروزآباد شیراز قرار دارد.


موارد متعددی ازجمله مغناطیسی بودن، نزدیک‌ترین نقطه کره زمین به خورشید و تولید عسل و مواد غذایی با خواص درمانی از ویژگی‌های این کوه عنوان می‌شود.

روح‌الله حاجب، دبیر هیئت اجرایی خانه کشاورز استان بوشهر با اعلام این مطلب گفت: این کوه نزدیک‌ترین فاصله از زمین تا خورشید را دارد.

درباره خاصیت مغناطیسی این کوه موارد شگفت‌آوری گفته می‌شود. اگر در فاصله ۵۰ تا ۱۰۰ متری کوه یعنی در انتهایی‌ترین نقطه آسفالته ماشین خود را متوقف کنید و ترمز دستی را بخوابانید، ماشین به جای سرپایینی، به نرمی به سمت کوه کشیده (بالا) می‌شود که البته همین مغناطیس برای رانندگان ناآشنا دردسرساز بوده و تاکنون تعداد زیادی از خودروها بی‌اختیار با کوه تصادف کرده‌اند.

بابایی، یکی از مطلعین محلی که در این منطقه سکونت دارد  درباره جاذبه مغناطیسی این کوه گفت: من خود به عینه دیده‌ام که در این کوه آب سربالا حرکت می‌کند. علاوه بر ماشین سواری، تریلی را با بار سیمان به سمت خود می‌کشد.

این معلم بازنشسته و مسئول سابق روابط عومی آموزش و پرورش این شهر می‌افزاید: این منطقه تبدیل به یک جاذبه توریستی شده است و در آن آثار باستانی از تمدن قبل از اسلام و منابع چشم‌نوازی وجود دارد که حتی عنوان می‌شود جام جهان‌نما، همان قسمت صیقعلی کوه مشرف به خلیج فارس است..