مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > غیربومی بودن ۷۰درصد از عرضه‌کنندگان عسل‌های تقلبی

غیربومی بودن ۷۰درصد از عرضه‌کنندگان عسل‌های تقلبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ۷۰ درصد عرضه عسل تقلبی در حاشیه جاده‌ها توسط افراد غیربومی صورت می‌گیرد.

عبد ایمانی با پذیرفتن مسئولیت نظارت بر تولید عسل اظهار داشت: زمانی که عسل وارد بسته‌بندی‌های خاص و شیشه‌ای شد دیگر از نظارت ما خارج می‌شود و باید استاندارد و بهداشت در این زمینه نظارت داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه در تولید عسل گاه از پروفیل و مواد افزودنی غیر‌مجاز استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: امکان چنین سوء استفاده‌‌ای زمانی مهیا می‌شود که عسل وارد بسته‌بندی و شیشه‌های مخصوص شود که در این باب باید نظارت بیشتری صورت گیرد تا در بسته‌بندی عسل نیز شاهد اقدامات و فعالیت‌های غیر‌مجاز نباشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل یادآور شد: در این زمینه با مسئولان مراکز بهداشت و استاندارد نشست‌هایی را برگزار کردیم و خواستار برخورد جدی با متقلبین و کنترل فروشندگان بین‌راهی شدیم.

۷۰ درصد عرضه‌کنندگان عسل تقلبی غیر‌بومی هستند

عبد ایمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انجمن صنفی حمایت از تولید‌کنندگان عسل برای اولین بار در کشور در اردبیل راه‌اندازی شده است، گفت: ۷۰ درصد عرضه عسل تقلبی در حاشیه جاده‌ها توسط افراد غیربومی صورت می‌گیرد چرا که آنها با اقدام نامناسب خود سعی دارند شان و منزلت تولید عسل ناب سبلان در اردبیل را زیر‌ سئوال ببرند.

این مسئول برخورد جدی دستگاه‌های انتظامی و قضایی با عرضه‌کنندگان عسل تقلبی در کنار جاده‌ها و حاشیه فضاهای تفریحی و گردشگری را یادآور شد و گفت: در این زمینه آنچه بسیار مهم است اینکه باید جلوی اقدامات نامناسب را از همان ابتدا بگیریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: مکانیزم جدیدی برای پرداخت تسهیلات به زنبور‌داران در نظر گرفتیم که امیدواریم بر اساس این مکانیزم و با احراز شرایط ویژه پرداختی تسهیلات به زنبور‌داران واقعی صورت گیرد.