مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > غیر قابل روشن بودن آینده ای روشن برای عسل دنا

غیر قابل روشن بودن آینده ای روشن برای عسل دنا

مدرس زنبورداری و عضو اتحادیه زنبورداران کهگیلویه و بویراحمد گفت: با وضعیت کنونی و بی‌توجهی مسئولان به زنبورداری در این استان چشم‌انداز روشنی برای عسل دنا قابل تصور نیست.

قاسمیان اظهار کرد: عسل کوه دنا یکی از با کیفیت‌ترین عسل‌های نواحی مختلف ایران بوده که باید برای حفظ اصالت آن بیش از پیش بکوشیم.

این عضو اتحادیه زنبورداران در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در استان ما متأسفانه توجهی به این ظرفیت بزرگ نمی‌شود و در آینده با چنین رویکردی خبرهای ناخوشایند از عسل کوه دنا خواهیم شنید.

قاسمیان عنوان کرد: در برخی از اماکن گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عسلی با عنوان عسل دنا به گردشگران و مسافران ارائه می‌شود که چیزی جز بدنامی برای این فرآورده باقی نمی‌گذارد.

این مدرس زنبورداری در مراکز علمی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: برای مثال در آبشار شهر یاسوج فروشگاهی با عنوان عسل دنا برای ارائه عسل طبیعی بنا نهاده شده که به وظیفه خود عمل نکرده و با وارد کردن عسل غیر بومی و کیفیت پایین با نام عسل دنا بازی می‌کند و این‌گونه همه زحمات زنبورداران و تهیه‌کنندگان عسل بر باد می‌رود.

این تولیدکننده عسل در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه نظارتی بر فروش و عرضه عسل در استان ما نمی‌شود، تصریح کرد: چرا باید مسئولان در تجارت و بازرگانی و تعزیرات دست روی دست بگذارند تا یکی از اعتبارات تولیدی این استان لطمه ببیند.