مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > فریدونشهر منطقه‌ای توانا برای تولید عسل

فریدونشهر منطقه‌ای توانا برای تولید عسل

سلیمی با اشاره به موقعیت بی‌نظیر فریدونشهر برای تولید عسل اظهار کرد: این شهرستان دارای استعداد بالقوه‌ای در زمینه پرورش زنبورعسل است که با اتخاذ تدابیر مناسب می‌توان آن را گسترش داد.

وی افزود: این شهرستان با دارا بودن مراتع کوهستانی و با پوشش گیاهی متنوع و گیاهان شهدزا یکی از مناطق مستعد پرورش زنبور عسل است.

فرماندار فریدونشهر تصریح کرد: با افزایش تعداد کلنی‌های زنبور عسل و نیز افزایش تولید عسل و سایر محصولات زنبور عسل می‌توان گام مهمی برای ایجاد اشتغال جوانان برداشت.

وی ادامه داد: عسل تولیدی شهرستان فریدونشهر به دلایل تنوع گیاهی، وجود گونه‌های گیاهان دارویی و همچنین غالب بودن مراتع به اراضی کشاورزی و ارگانیک‌بودن شهد گیاهان مرتعی به دلیل عدم استفاده از کود و سم بسیار مرغوب است.

سلیمی تاکید کرد: مرغوب‌ترین و خالص‌ترین عسل‌های موجود را می‌توان از عسل‌های تولیدی فریدونشهر نام برد که به دلیل پایبندی زنبورداران به عدم استفاده از شکر در فصل وجود شهد طبیعی علیرغم استفاده غذایی می‌تواند در درمان بیماری‌ها نیز موثر باشد.

وی همچنین گونه‌های متنوع عسل در شهرستان فریدونشهر را عسل گون‌گز برشمرد و گفت: گون‌ زرد، عسل ‌زول، عسل قنقال از دیگر انواع عسل مرغوب فریدونشهر است.

سلیمی میزان اشتغال‌زایی تولید عسل در شهرستان فریدون شهر را ۳۰۰ نفر برشمرد و افزود: تعداد زنبورداران بومی در این شهرستان ۲۶۸ نفر است.