مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > فعالیت بیش از ۲۰۰ کارگاه تولید عسل در فریدون‌شهر

فعالیت بیش از ۲۰۰ کارگاه تولید عسل در فریدون‌شهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدون‌شهر از فعالیت حدود ۲۰۰ کارگاه تولید عسل طبیعی و زنبورستان در فریدو‌ن‌شهر خبر داد.

کریمی در پاسخ به اینکه تشخیص عسل طبیعی با غیر طبیعی چیست، اظهار داشت: معتبرترین و اصلی‌ترین راه تشخیص عسل طبیعی از غیر طبیعی فقط آزمایشگاه است که توانایی تشخیص مقدار ساکارز و نیز عسل طبیعی را دارد.

وی در مورد عسل ۱۰۰ صد طبیعی افزود: بیشتر عسل‌ها ناخالصی دارد و فقط از یک فرد بسیار مورد اعتماد و آزمایشگاه می‌توان تشخیص طبیعی بودن را داد، در غیر این صورت قابل تشخیص نیست.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدون‌شهر با بیان اینکه بیشتر عسل‌‌های بازار که دارای ناخالصی است، مشخصات عسل طبیعی را دارد، تصریح کرد: قیمت عسل طبیعی از ۱۰ هزار تا ۸۰ هزار تومان است و عسل‌های قیمت بالای را افراد خاص و بقیه مردم عسل کیلویی ۱۰ هزار تومان خریداری می‌کنند.

این مسئول در مورد مشارکت بخش خصوصی در تولید عسل طبیعی افزود: بخش خصوصی تا این لحظه نیامده و تعاونی زنبورداری هم در صورتی می‌تواند موفق باشد که لیبل خاصی برای محصول خود داشته باشد.

کریمی با بیان اینکه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کارگاه تولید عسل طبیعی و زنبورستان در فریدو‌ن‌شهر وجود دارد، گفت: چند شرکت و کارگاه تولید عسل در فریدون‌شهر مشغول تولید عسل هستند.

وی اذعان داشت: نیاز به نوع عسل از بازار این محصول توسط مردم مشخص می‌شود و در واقع این بازار مشخص می‌کند که چه نوع محصول با چه کیفیتی تولید شود.