پایگاه تخصصی زنبور عسل ایران | فقدان نقدینگی دلیل فروش اصل سرمایه زنبورداران
امروز: ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > فقدان نقدینگی دلیل فروش اصل سرمایه زنبورداران

فقدان نقدینگی دلیل فروش اصل سرمایه زنبورداران

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران گفت: زنبوردار به دلیل نبود نقدینگی و برای پیش‌بردن امرار معاش زندگی اصل سرمایه زنبورستان را فروخته که این مشکل با ارایه تسهیلات ارزان قیمت قابل حل بود.

میرمحمدی گفت: صادرات کلنی زنبور عسل فقط در زمان مناسب یک مزیت محسوب می‌شود و باید مازاد آن فروخته شود.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت را بهترین زمان برای فروش کندو عنوان کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: فروش کلنی زنبور عسل در همه سال‌ها بوده اما امسال کلنی زنبور عسل در زمان تولید عسل (انتهای اردیبهشت تا شهریور) فروخته شده که موقع عسل‌دهی است و این مسئله موجب بروز ضرر است.

وی اضافه کرد: زنبوردار به دلیل نبود نقدینگی و برای پیش‌بردن امرار معاش زندگی اصل سرمایه زنبورستان را فروخته که این مشکل با ارایه تسهیلات ارزان قیمت قابل حل بود.

این مسئول با بیان اینکه زنبورداری در مازندران از استعداد بالایی برخوردار است، تصریح کرد: مازندران به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی و اقلیم و پوشش گیاهی مناسب و نیروی انسانی زمینه تولید دو برابر کلنی را دارد.

میرمحمدی بیان داشت: با توجه به اینکه اعتبار خوبی به بخش کشاورزی استان داده شده، اما اعتباری که به بخش کشاورزی داده می‌شود بسیار ناچیز است و نگاه مسئولان به این موجود ریزپر خاصیت که می‌تواند به اشتغال کمک کند، بسیار ناچیز است.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران مازندران تاکید کرد: اتحادیه زنبورداران این آمادگی را دارد با معرفی زنبورداران دریافت تسهیلات از هرگونه انحراف در تسهیلات جلوگیری کند و از طرح آنان دفاع کند.

مازندران با ۳۴۶ هزار کلنی زنبور عسل ۲ هزار و ۵۰۰  تن عسل تولید می‌کند که موجب اشتغال ۴ هزار و ۵۰۰ نفر را فراهم کرده است.