مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > مهاجرت زنبورداران به خوزستان

مهاجرت زنبورداران به خوزستان

زنبورداران استان‌های مجاور خوزستان برای زمستان‌گذرانی وارد خوزستان شدند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه هم اکنون ۱۵۰ نفر زنبوردار مهاجر به تعداد ۸۰ هزار کلنی در این استان اسکان داده شده‌اند گفت‌: با فرا رسیدن فصل زمستان‌، ورود زنبورداران مهاجر به استان با سرعت بیشتری صورت گیرد.

مشکور زاده افزود: شهرستان‌های اندیمشک‌، دزفول‌، شوش‌، شوشتر‌، گتوند و اهواز بیشترین پذیرش زنبورداران مهاجر در استان را بعهده دارند.

وی گفت‌: استان خوزستان به علت وجود زمستان معتدل و فعالیت نسبی که گیاهان در این فصل دارند سبب شده است همه ساله تعداد زیادی از زنبورداران سایر استان‌های کشور جهت زمستان‌گذرانی و نیز تکثیر و افزایش تعداد کلنی‌های خود در فروردین ماه، کلنی‌های خود را به این استان کوچ دهند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه یکی از باکیفیت‌ترین عسل‌های کشور و خوزستان عسل نوع کنار و اکالیپتوس است به خواص دارویی این نوع عسل اشاره کرد و افزود : این نوع عسل از عمده‌ترین عسل‌هایی است که در خوزستان تولید می‌شود.

وی گفت‌: خوزستان بیش از ۲ هزار نفر زنبوردار بومی با بیش از ۱۶۷ هزار کندو دارد که سالانه بیش از یک هزار و ۱۰۰ تن عسل تولید می‌کند.