مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > ناب‌تر شدن عسل اردبیل با بخش خصوصی

ناب‌تر شدن عسل اردبیل با بخش خصوصی

موسوی اصل: بخش خصوصی عسل اردبیل را ناب‌تر می‌کند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس، گفت: توسعه محصول عسل اردبیل در گرو حمایت همه جانبه بخش خصوصی است از این رو با توسعه تولید این محصول و با بکارگیری فارغ‌التحصیلان کشاورزی می‌توانیم علاوه براینکه شاخص افتصادی استان را افزایش دهیم نرخ بیکاری را نیز به نحو مطلوبی در این حوزه انتخابیه کاهش دهیم.

موسوی اصل افزود: محصول عسل استان اردبیل هم ماندگاری بالایی داشته و هم شهد مناسبی دارد اما متاسفانه شاهد این هستیم که کشورهای دیگر همین محصول را با بسته‌بندی مناسب‌تر، با قیمت بالاتری به فروش می‌رسانند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسته‌بندی عسل ابتدایی‌ترین نیاز قبل ازعرضه به بازارجهانی است چرا که تولیدکنندگان برای شناساندن خود و محصول‌هایشان در بازار جهانی به بسته‌بندی مناسب و شکیل نیاز مبرم دارند.

وی افزود: بسته‌بندی عسل در بازار جهانی می ‌تواند ضمن معرفی نام، خواص، مشخصات ،قیمت، طریقه مصرف و نگهداری صحیح، محافظت آن کالا را تا زمان مصرف به عهده گیرد.

عضو کمیسیون  آموزش و تحقیقات وآموزش مجلس، درباره پیامدهای مثبت بسته‌بندی مناسب محصول عسل در کشور تصریح کرد: حفاظت فیزیکی، انبار کردن، بازاریابی و فروش و حفاظت از کیفیت محصول فرآیندهای هستند که در بازارجهانی به طریق بسته‌بندی مناسب ایجاد می‌شوند.