مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > نبود برند (نشان تجاری)، تشخیص عسل تقلبی را مشکل کرده است

نبود برند (نشان تجاری)، تشخیص عسل تقلبی را مشکل کرده است

مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: نبود برند موجب شده است تشخیص عسل تقلبی از عسل‌های واقعی برای مردم مشکل باشد

“جابر تجارتی” خاطرنشان کرد: نبود صنایع فرآوری و برند از مشکلات زنبورداران این شهرستان است و این کمبودها موجب شده است تا تشخیص عسل تقلبی از عسل‌های واقعی برای مردم مشکل باشد.

وی تصریح کرد: فروش عسل با بسته‌بندی‌های مطمئن مصرف سرانه عسل را در بین مردم افزایش خواهد داد.

در حال حاضر تولیدکنندگان، عسل‌ها را در ظرف‌های دست ساز با سلیقه‌های شخصی می‌فروشند و با چنین وضعیتی می‌توان انتظار داشت عسل‌های وارداتی که عمدتا با استفاده از شکر تولید می‌شود، در رقابت با عسل‌های طبیعی برنده باشند.

مدیر جهاد کشاورزی تالش با اشاره بر این‌که ۸۰ درصد عسل‌های تولیدی تالش در استان اردبیل فروخته می‌شود، عنوان کرد: برای بازاریابی و تجارت عسل تالش که کارشناسان به کیفیت بسیار بالای آن آشنایی کامل دارند، اقدامات گسترده نیاز است و کارهای کنونی مطلوب نیست.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان تالش مقام نخست تولید عسل را در گیلان دارد و در کشور نیز رتبه سوم تولید عسل را به خود اختصاص داده است. این شهرستان ۷۳ هزار کلونی زنبورعسل دارد.

تجارتی افزود: کوچ زنبورداران به مناطق گرمسیری به منظور استفاده از گل‌های مناطق مختلف آغاز شده است.

تجارتی یادآور شد: ۵۰۰ خانوار تالشی منحصرا به شغل زنبورداری مشغول هستند. زنبورداری از مشاغلی است که هم به حفظ محیط زیست استان کمک می‌کند و هم به استفاده از این ماده شفابخش در آموزه‌های دینی ما بسیار سفارش شده است.

تجارتی با اشاره به این‌که شهرستان تالش به شهر شیر و عسل در گیلان معروف است، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که دامداران این شهرستان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند نابرابر بودن هزینه‌های تولید شده با قیمت فروش آن است.