مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > واگذاری ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به زنبورداران فردوس

واگذاری ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به زنبورداران فردوس

مدیر جهاد کشاورزی فردوس گفت: از آغاز سال جاری تاکنون ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به ۳۰ زنبورداران این شهرستان پرداخت شده است.

غلامی با اشاره به تعداد کلنی‌های زنبورعسل در فردوس اظهار داشت: حدود یک‌هزار و ۹۰۰ کلنی زنبورعسل در این شهرستان وجود دارد.

وی با بیان این‌که سالانه ۱۶ تن عسل در این شهرستان تولید می‌شود، ‌ادامه داد: تعداد ۴۲ نفر در این راستا مشغول فعالیت هستند.

عضویت ۲۵ فردوسی در تعاونی زنبورداری

مدیر جهاد کشاورزی فردوس با بیان این‌که از آغاز سال جاری تاکنون ۳۷ موافقت اصولی صادر شده است، افزود: این موافقت‌ها با ظرفیت ۲ هزار و ۷۷۵ کلنی بوده است.

غلامی با بیان این‌که در تعاونی زنبورداران فردوس ۲۵ نفر عضو هستند، گفت: توسعه زنبورداری در مزارع و باغات سبب گرده‌افشانی و باروری محصولات کشاورزی آنها می‌شود.

وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای زنبورداران این شهرستان خبر داد و اذعان داشت: از آغاز سال جاری تاکنون پنج کلاس دو ساعتی برای زنبورداران این شهرستان برگزار شده است.

پرداخت تسهیلات به ۳۰ زنبوردار فردوسی

مدیر جهاد کشاورزی فردوس با بیان این‌که برای توسعه زنبورداری تسهیلات به زنبورداران پرداخت می‌شود، یادآور شد: از محل کارگروه توسعه کشاورزی در سال جاری ۶۰۰ میلیون تسهیلات پرداخت شده است.

غلامی خاطرنشان کرد: این تسهیلات به ۳۰ نفر از زنبورداران فردوس پرداخت شده است.