مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > وجود بیش از ۴۰هزار کندو در قائمشهر

وجود بیش از ۴۰هزار کندو در قائمشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر گفت: با اشاره به اینکه نتایج بدست آمده از سرشماری زنبورستان‌های این شهرستان حاکی از آنست که تعداد ۴۲ هزار و ۱۰۰ کندوی زنبور عسل در این شهرستان وجود دارد.

درویشی در نشست مسئولان کشاورزی استان گفت: سالانه بیش از ۴۳۲ تن عسل با میانگین تولید بیش از ۱۰ کیلوگرم عسل در هر کندو زنبور عسل این شهرستان استحصال می‌شود.

درویش‌نیا در ادامه با بیان اینکه صنعت زنبورداری توجیه اقتصادی خوبی برای باغداران داشته خاطر نشان ساخت: شهرستان قائمشهر به دلیل تنوع آب و هوایی، از جایگاه ویژه‌ای در پرورش زنبور عسل برخوردار است و زنبورداران این شهرستان در هنگام کوچ کندوها، بر حسب زمان گلدهی و شهد مناطق مربوطه اقدام به کوچ می‌کنند.

وی تصریح نمود: زنبور عسل با عمل گرده افشانی موجب افزایش محصولات زراعی و باغی و مرتعی در منطقه می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائمشهر با اشاره به اینکه این مدیریت در راستای اقتصادی تر نمودن تولید، کاهش هزینه تولید برای ایجاد امنیت غذایی، شغلی و ایجاد اشتغال مولد و توسعه پایدار در بخش زنبورداری در شش ماهه اول سالجاری اقدام به برگزاری دو دوره کلاس علمی و عملی با شرکت بیش از ۵۰ نفر از بهره برداران زنبور عسل نموده است، به زنبورداران توصیه نمود با رعایت اصولی و قوانین کوچ بویژه اخذ گواهی دامپزشکی، این صنعت را در راستای توسعه و تولید بیشتر یاری کنند.