مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > وجود بیش از ۶۰۰۰ کندوی عسل در آزادشهر

وجود بیش از ۶۰۰۰ کندوی عسل در آزادشهر

مسئول واحد طرح و برنامه جهاد کشاورزی شهرستان آزادشهر (یکی از شهرستانهای ایران است که در استان گلستان) گفت: در حال حاضر ۶ هزار و ۱۷۵کلنی زنبور عسل در سطح شهرستان آزادشهر وجود دارد.

دیدگاه اظهار داشت: اجرای طرح آمارگیری پرورش زنبور عسل در شهرستان آزادشهر همزمان با سایر شهرستان‎های استان انجام گرفت که با توجه به شرایط جوی و استقرار کلنی‎های زنبور عسل در کوهپایه‎ای شهرستان آمارگیری کامل و جامعی صورت گرفت و مشخص شد این تعداد کلنی زنبور عسل توسط ۱۴۰ زنبوردار اداره می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: آزادشهر با توجه به دارا بودن شرایط آب و هوایی خاص و بهره‎مندی از مواهب طبیعی و جنگل و وجود باغات و مزارع کلزا همه ساله پذیرای زنبورستان‎های مهمان از استان‎های دیگر است ضمن اینکه ظرفیت تولید عسل این شهرستان به۳۹ تن در سال رسیده که انتظار است تحت تاثیر آموزش‎هایی که کارشناسان واحد آموزش و ترویج برای زنبورداران در نظر گرفته نگهداری زنبور عسل و تولید عسل بیشتر شود.

مسئول واحد طرح و برنامه جهاد کشاورزی شهرستان آزادشهر با اشاره به بارندگی‎های اخیر اذعان داشت: میزان بارندگی در شهرستان از ابتدای سال‌جاری تا ۱۰ دی ماه امسال بالغ بر ۶۸۰ میلی‌متر بوده که این مقدار بارش در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است که می‎تواند برای کشاورزان و دامداران منطقه خبر مسرت‎بخشی باشد.