مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > وجود ۲۷۰ هزار کندوی عسل در اردبیل

وجود ۲۷۰ هزار کندوی عسل در اردبیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: بر اساس آخرین سرشماری بیش از ۲۷۰ هزار کلنی زنبور‌ عسل در استان اردبیل وجود دارد که اقدام به تولید عسل طبیعی می‌کنند.

عبد‌ایمانی در جلسه کارگروه توسعه کشاورزی اظهار داشت:‌ بیش از ۱۰۰ هزار هکتار باغات میوه، کلزا، یونجه و اسپرس در استان اردبیل موجود است که با بهره‌برداری از آنها زمینه برای توسعه کندوهای عسل و کلنی‌ها با هدف بهره‌برداری بهتر فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر هکتار زمین و اراضی سرسبز و مستعد پرورش زنبور‌عسل پنج کندو قابل جانمایی و بهره‌برداری است، خاطرنشان کرد: ما با بهره‌گیری از این ظرفیت می‌توانیم تولیدمان را تا سه برابر افزایش دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل به کنترل‌ها و نظارت‌های متعدد در ممانعت از انحرافات احتمالی در پرداخت تسهیلات بخش کشاورزی اشاره کرد و یادآور شد: اگر انحرافی در این زمینه صورت گیرد قطعاً با همراهی دستگاه‌های نظارتی و کنترلی با دریافت‌کنندگان تسهیلات برخورد صورت می‌گیرد.

عبد‌ایمانی گفت: اگر دریافت‌کنندگان با سود کمتر از هفت درصد بخش کشاورزی تسهیلات دریافتی را در مسیر دیگر به کار بگیرند جریمه شده و با همت بانک‌ها قرار است تسهیلات آنها تسهیلات معمولی تلقی شده و مابه‌التفاوت یارانه تخصیص یافته نیز دریافت شود.

این مسئول در پایان سخنان خود ابراز داشت:‌ نمی‌توان در ارزیابی انحراف احتمالی بخش زنبور‌داری پیش‌دستی کرده و حرکتی را انجام داد که مورد پسند نباشد بلکه باید تا فصل بهار و تابستان سعی کرد تا با رونق زنبور‌داری یک بررسی دقیقی را از درست مصرف شدن تسهیلات پرداختی به دست آورد.