مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > پرداخت ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به زنبورداران مازندران

پرداخت ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات به زنبورداران مازندران

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از پرداخت ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه زنبورستان‌های مازندران خبر داد.

نگهدار درباره ارائه تسهیلات بانکی به زنبورستان‌های مازندران بیان داشت: در سال گذشته بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه زنبورستان‌های استان به زنبورداران پرداخت شد.

وی با اشاره به نتایج مثبت این اقدام از رشد ۲/۸ درصدی تعداد زنبورستان‌های مازندران در سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد و افزود: تعداد این زنبورستان‌های استان در سال‌جاری به ۵ هزار و ۱۵۱ زنبورستان فعال رسیده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اشتغال ۵ هزار و ۹۱۸ نفر در زنبورستان‌های استان از رشد ۵/۱۲ درصدی افراد شاغل در این صنعت در مقایسه با سال قبل خبر داد و تصریح کرد: تعداد کلنی‌های زنبور عسل در زنبورستان‌های استان با رشد ۹ درصدی در سال جاری نسبت به سال قبل به بیش از ۴۱۹ هزار و ۳۸ کلنی در سال جاری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مقدار تولید عسل در سال‌جاری در استان مازندران به بیش از ۳ هزار و ۸۶۷ تن رسیده که در مقایسه با سال قبل رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد،پیش‌بینی کرد: در صورت وجود شرایط آب و هوایی مطلوب و استفاده کافی از ظرفیت‌های ایجاد شده در سال آینده تولید عسل از مرز ۴ هزار تن عبور می‌کند.