مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > پرداخت ۱۸۲ میلیون تومان تسهیلات برای زنبورداری در شفت

پرداخت ۱۸۲ میلیون تومان تسهیلات برای زنبورداری در شفت

مدیر جهاد کشاورزی شفت(یکی از شهرستان‌های استان گیلان) گفت: برای توسعه زنبورداری در این شهرستان ۱۸۲ میلیون تومان تسهیلات به چهار شرکت و شش زنبوردار طی سال جاری پرداخت شد.

قاسمی در جلسه کشاورزی شفت افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات برای۴۰ نفر در این شهرستان اشتغالزایی شد.

وی همچنین با بیان اینکه گیلان پنجمین تولیدکننده عسل در کشور است، اظهارداشت: شفت نیز یکی از شهرستان‌های این استان است که در تولید عسل نقش  مهمی دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شفت با اعلام اینکه در گیلان چهار هزار و ۱۰۰ خانوار به پرورش زنبور عسل مشغول هستند، گفت: در این شهرستان نیز ۲۷۳ نفر با شش هزار ۳۱۰ کلنی زنبور عسل سالانه ۹۰ تن عسل مرغوب تولید می‌کنند.

وی در ادامه شهرستان‌های تالش، آستارا، رضوانشهر، ماسال، املش‌، رودسر  و لنگرود را از مناطق عمده تولید عسل در استان دانست و افزود: صنعت زنبورداری و تولید عسل یک صنعت سبز و اشتغالزا است.

قاسمی اذعان داشت: ‌میزان اشتغالزایی ناشی از این صنعت بسیار بالا است و رقم قابل توجهی را به خود اختصاص داده که این امر باید همواره در برنامه‌ریزی‌ها مد نظر قرار گیرد.

وی در ادامه یادآورشد: با توجه به وجود درختان، گیاهان، مراتع زیبا و آب فراوان در شفت توجه ویژه به عرصه زنبورداری می‌‌تواند نقش مهمی در توسعه صنعت مزبور در این شهرستان داشته باشد.