مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > پیش بینی تولید ۲۰۰ تن عسل پاییزه در خوزستان

پیش بینی تولید ۲۰۰ تن عسل پاییزه در خوزستان

رییس اتحادیه تعاونی زنبورداران خوزستان گفت: زنبورداران استان در حال برداشت عسل پاییزه هستند و پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ تن عسل پاییزه برداشت شود که این میزان با وجود مشکلات آب و هوایی خوزستان مطلوب است.

کریمی عنوان‌کرد: برداشت عسل پاییزه از مهرماه آغاز و تا اواسط آبان ماه به پایان می‌رسد.

وی افزود: ۹۰ درصد از عسل کنار در شهرستان‌های دزفول، شوشتر، گتوند و بهبهان تولید می‌شود.

رییس اتحادیه تعاونی زنبورداران خوزستان بیان‌ کرد: قیمت هر کیلوگرم عسل طبیعی خالص از ۱۶ هزار تومان تا ۲۸ هزار تومان است.

کریمی با اشاره به بیمه تامین اجتماعی زنبورداران خاطرنشان‌ کرد: با توجه به هماهنگی‌هایی که توسط اتحادیه زنبورداران کشوری و معاونت بهبود تولیدات دامی استان انجام شد، امسال به زنبورداران اعلام کردیم که به مراکز بیمه تامین اجتماعی شهرستان‌های خود مراجعه و نسبت به بیمه خود اقدام کنند. اما متاسفانه تاکنون حدود ۸۰ درصد از زنبورداران بیمه نشده‌اند و این افراد به دلیل قوانین بیمه تامین اجتماعی مشمول این قوانین نشده و تحت پوشش قرار نگرفته‌اند.

وی اظهارداشت: در خصوص بیمه کندوها که از طریق صندوق بیمه کشاورزی تحت پوشش قرار می‌گیرند نیز تاکنون ۴۰ درصد از زنبورداران کندوهای خود را بیمه کرده‌اند و این میزان نیز افزایش می‌یابد.

رییس اتحادیه تعاونی زنبورداران خوزستان تصریح‌ کرد: کارگروه طرح توسعه کشاورزی تسهیلاتی را برای زنبورداران مصوب کرده که هم‌اکنون به بانک معرفی شده و متقاضیان در حال دریافت تسهیلات خود هستند.