مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > کشف بیش از ۲تن عسل تقلبی در خوانسار

کشف بیش از ۲تن عسل تقلبی در خوانسار

فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار استان اصفهان از کشف دو تن و ۵۰۰ کیلو گرم عسل غیر بهداشتی و تقلبی و دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد.

سرهنگ اروجی اظهار کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در حال گشت زنی در سطح شهر به یک دستگاه خودروی وانت نیسان با بار عسل مشکوک شده و با توجه به این‌که راننده خودرو هیچ گونه مجوز بهداشتی برای حمل بار خود نداشت آن را توقیف و برای بررسی بیشتر به یگان انتظامی منتقل کردند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو، تعداد ۸۹ حلب عسل به وزن تقریبی دو تن و ۵۰۰ کیلوگرم کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خوانسار با اشاره به تقلبی بودن این محموله تصریح کرد: با حضور بازرسان شبکه بهداشت شهرستان از عسل‌های موجود نمونه‌برداری به عمل آمد که پس از انجام آزمایشات، مشخص شد عسل‌های توقیفی با استانداردهای لازم مطابقت نداشته و تمامی آنها غیر بهداشتی و تقلبی هستند.

وی با بیان این‌که در این رابطه پرونده تشکیل و راننده خودرو دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی داده شد، خاطرنشان کرد: پلیس به شهروندان توصیه می‌کند برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان در صورت مشاهده با فروشندگان و توزیع کنندگان موادغذایی غیربهداشتی و غیراستاندارد هرگونه مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش کنند.