مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
امروز: ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > کشف بیش از ۲ تن عسل تقلبی در گلپایگان

کشف بیش از ۲ تن عسل تقلبی در گلپایگان

فرمانده انتظامی گلپایگان گفت: با تلاش مأموران انتظامی گلپایگان ۲.۵ تن عسل تقلبی و غیر ‌بهداشتی در گلپایگان کشف شد.

یوسلیانی در حاشیه پلمب یک کارگاه عسل‌سازی اظهار کرد: براساس اطلاعات و گزارش‌های مردمی مبنی بر فعالیت یک واحد کارگاه عسل‌سازی که در سطح وسیع اقدام به تهیه و توزیع عسل تقلبی می‌کند، مأموران انتظامی در محل کارگاه حاضر شدند.

وی با بیان اینکه از این کارگاه ۵۰۰ کیلوگرم شربت گلوکز کشف و ضبط شده است، اضافه کرد: دراین کارگاه دو تن عسل تقلبی تهیه، تولید و بسته‌بندی می‌شده است.

فرمانده انتظامی گلپایگان تصریح کرد: این کارگاه متشکل از دو سالن است که در یکی از سالن‌ها عسل تقلبی تهیه و در سالن دیگر به صورت غیر‌بهداشتی بسته‌بندی، لیبل‌گذاری و آماده توزیع می‌شده است که پیش از هرگونه توزیعی این محل توسط مأموران انتظامی گلپایگان کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه این عسل تقلبی با برند عسل کرانه و آرتین تولید می‌شده است، ادامه داد: این عسل در شرایط  غیر‌بهداشتی تهیه شده است و چنانچه شهروندان چنین عسلی را در فروشگاه‌ها و مراکز عرضه مواد غذایی مشاهده کردند، مراتب را به نیروی انتظامی گزارش بدهند.

یوسلیانی تاکید کرد: در این کارگاه عسل‌سازی تقلبی سه نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند و به زودی مرحله معدوم‌سازی عسل‌ها نیز صورت می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در این کارگاه غیر‌مجاز و غیر‌بهداشتی ۵۰۰ کیلوگرم گلوکز و حدود دو تن عسل تقلبی کشف و ضبط شده است، افزود: ارزش تقریبی این عسل‌ها را ۱۲.۵ میلیون تومان برآورده شده است.