مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > کشف نیم تن عسل تقلبی در سبزوار

کشف نیم تن عسل تقلبی در سبزوار

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری باند تولید عسل تقلبی و کشف بیش از نیم تن عسل تقلبی از ۲ کارگاه  خبر داد.

سرهنگ  آزادواری در تشریح این خبر گفت: در پی گزارش واصله مبنی بر فعالیت دو فرد متخلف در امر تهیه و توزیع عسل تقلبی در روستای کلاته سیفر تیمی از ماموران پاسگاه قصبه شرقی این فرماندهی جهت بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: بدنبال کار تحقیقاتی ماموران پاسگاه مشخص شد متخلفان که اهل یکی از استان های غربی با یک دستگاه خودرو وانت و اجاره یک باب منزل مسکونی در روستای کلاته سیفر عسل را بصورت کاملاً تقلبی تولید و آنها را در جعبه و شیشه هایی با مارک های تجاری برچسب کرده و در بازار عرضه می کنند.

وی ادامه داد: با اطمینان از صحت موضوع اکیپی به سرپرستی فرمانده پاسگاه قصبه پس از هماهنگی با مقام قضائی در اقدامی ضربتی منزل را بازرسی و ضمن دستگیری متهمان به نام های حبیب و مراد  ۱۵۰ شیشه یک کیلوئی عسل دست ساز و غیر مجاز و آلات و ادوات ساخت آن از جمله دیگر، حلب های ۱۷ کیلوئی غیر مجاز کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی سبزوار بیان کرد: این عسلهای تقلبی که ترکیبی از شکر ، زرد چوبه ، شیره نبات و کمی عسل است را با بر چسب quotation mark عسل رویین اسفرایین quotation mark به مردم و مسافران میفروختند.

آزادواری تصریح کرد: با انتقال متهمان به مقر انتظامی و بازجوئی تکمیلی از متهمان یک کارگاه دیگر تولید عسل تقلبی شناسایی و مقدار ۵۰۰ کیلوگرم عسل تقلبی از آن کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سبزوار در پایان خاطر نشان کرد: در این رابطه خودرو وانت توقیف و متهمان با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.