پایگاه تخصصی زنبور عسل ایران | کوچ بهاره زنبورداران از اندیمشک
امروز: ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > کوچ بهاره زنبورداران از اندیمشک

کوچ بهاره زنبورداران از اندیمشک

مدیر جهاد کشاورزی اندیمشک گفت: در این کوچ بهاره ۲۱ هزار فروند کندوی بومی و ۲۵ هزار فروند کندوی مهاجر از شهرستان اندیمشک خارج می شوند.

محمدجعفر آفرین اظهار کرد: آب و هوای مناسب، مناطق سرشار از گل و گیاه و ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار مزرعه کلزا، اندیمشک را به قطب تولید عسل و پرورش زنبور در خوزستان تبدیل کرده است.

وی با اشاره به تولید سالانه بالغ بر ۱۰۰ تن عسل در این شهرستان توسط بهره‌برداران بومی عنوان کرد: بیش از ۲۳۰ نفر بهره بردار بومی بوده و سایر کندوها نیز متعلق به بهره‌برداران استان‌های اردبیل، لرستان، آذربایجان شرقی و سایر استان‌های کشور می باشند.

مدیر جهاد کشاورزی اندیمشک بخش الوار گرمسیری را محل استقرار بیشترین کندوهای زنبور عسل به خاطر پوشش گیاهی قابل توجه برشمرد و  با اشاره به کاهش تولید عسل در سال‌های اخیر به علت پدیده ریزگردها و شرایط نامناسب آب و هوایی افزود: امسال با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی پیش بینی بیش از ۲۰ درصد افزایش تولید عسل در اندیمشک شده است.

وی تصریح کرد: به رغم خسارت وارده به کندوهای عسل این شهرستان به دلیل بارندگی شدید و سیلاب اخیر پیش‌بینی می‌شود ۲۰۰ تن عسل امسال در این شهرستان تولید شود.

از سطح ۵۶ هزار هکتار زمین قابل کشت در اندیمشک سالانه ۶۰۰ هزار تن محصول برداشت می‌شود.

بیش از ۷۵ هزار نفر از مردم اندیمشک از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می‌کنند.