پایگاه تخصصی زنبور عسل ایران | 58 هزار زنبوردار تحت پوشش بیمه قرار گرفتند
امروز: ۱۳۹۹/۰۹/۰۷
مهمترین عناوین
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > 58 هزار زنبوردار تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

58 هزار زنبوردار تحت پوشش بیمه قرار گرفتند

سمینار یک روزه زنبور عسل با هدف افزایش توان علمی زنبورداران و کاهش ریسک زنبور داری با حضور بیش از ۳۰۰نفر از زنبورداران و باغداران استان قزوین در مدیریت بانک کشاورزی این استان برگزار شد.

سمینار یک روزه بهداشت وتغذیه زنبور عسل و تولید محصولات ارگانیک روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت سالجاری با هدف افزایش توان علمی زنبورداران و تاثیرات مثبت زنبور در گرده‌افشانی و تولید محصولات باغی با حضور دکتر فرشینه عدل عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و دکتر فرسی از کارشناسان سازمان دامپزشکی کل کشور و با حضور بیش از ۲۵۰نفر از زنبورداران توسط مدیریت بانک کشاورزی استان قزوین و اتحادیه زنبورداران استان و با همکاری و مشارکت سازمان جهاد کشاورزی، موسسه تحقیقات کشاورزی، سازمان تعاون روستائی، سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی، سازمان بسیج مهندسان استان، برگزار و آخرین تحقیقات و دست آوردهای علمی و تجربی این حرفه برای حاضران توسط سخنرانان تشریح شد.

رافعی دهکردی مدیر شعب بانک در استان قزوین طی سخنانی به ظرفیت ۴۵هزار هکتاری باغات استان اشاره کرد که درصد قابل توجهی از آنها اختصاص به باغات هسته دار و دانه دارداشته ومزارع متعدد کلزا و یونجه در دشت دارد و شرایط طبیعی و اقلیمی استان قزوین را برای پرورش زنبور عسل بسیار مناسب عنوان کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد طبق آمار سرشماری سال۸۹ بیش از۶۰ هزار کلنی زنبور عسل با بیش از ۲۸۰۰بهره برداردر این زمینه در سطح استان مشغول فعالیت هستند و سالانه بیش از ۴۰۰ تن عسل در سطح استان تولید می‌شود.

مدیر شعب بانک در استان افزود: دربخش اعتباری درسال گذشته بیش از ۱۸۶۵میلیون ریال اعتبار دربخش زنبور داری پرداخت شد و بیش از ۵۸هزار نفر بهره بردار درسطح استان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفت.

رافعی دهکردی همچنین خاطر نشان کرد: که در بخش بیمه زنبورعسل در سال گذشته گروه خدمات بیمه‌ای مدیریت بانک کشاورزی استان قزوین بیش از ۶۵۰۰ کلنی در سطح استان را تحت پوشش بیمه قرار داد و بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال غرامت پرداخت کرد.

لازم به ذکر است برگزاری نمایشگاه مربوط به زنبور عسل درمحل مدیریت بانک کشاورزی و تجلیل از پیشکسوتان این حرفه در استان از برنامه‌های جنبی این سیمنار اعلام شد.