مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > فعالیت ۵۳ هزار کلنی زنبور عسل در ایلام

فعالیت ۵۳ هزار کلنی زنبور عسل در ایلام

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: ۵۳ هزار کلنی زنبور عسل در ایلام فعال است.

شیرخانی در ایلام اظهار داشت: از مجموع این تعداد کلنی در مجموع بیش از ۴۰۰ تن عسل مرغوب در استان ایلام تولید شده است.

وی ادامه داد: برای تولید این میزان عسل مرغوب بیش از هزار و ۱۳۰ زنبوردار در مناطق مختلف استان ایلام به فعالیت زنبورداری پرداخته‌اند.

این مسئول اضافه کرد: بخش عمده‌ای از عسل تولید شده در بازارهای داخلی استان ایلام عرضه و مازاد آن نیز به بازارهای استان‌های همجوار حمل شده است.

شیرخانی تصریح کرد: عسل ایلام یکی از مرغوب‌ترین عسل‌های تولید شده استان‌های زاگرس‌نشین است که در بازار مصرف مشتریان ویژه‌ای دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: عسل استان ایلام که به لحاظ شرایط آب و هوایی منطقه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه زنبورداران ایلامی امسال بیش از ۴۰۰ تن عسل مرغوب را تولید و روانه بازار کرده‌اند، ادامه داد: ۶۶ میلیارد ریال درآمد تولید کنندگان عسل در استان ایلام بوده است.

این مسئول اضافه کرد: معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام در راستای ارائه خدمات به زنبورداران ایلامی از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

شیرخانی تصریح کرد: توزیع ۲۶۵ تن شکر یارانه‌ای با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان و توزیع ۵۳ هزار نوار ضد کنه بین زنبورداران ایلامی از مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: آمارگیری کلنی‌های زنبور در استان ایلام یکی از برنامه‌های این دستگاه طی سال جاری است.

وی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات مطلوب به زنبورداران ایلامی برنامه‌های مختلفی از سوی این دستگاه تدوین و طراحی شده که بحث آمارگیری یکی از برنامه‌های معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام است.