مریم طایفه سلطانخانی مدیریت زنبور.نت کارشناس پرورش زنبور عسل
Send
زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > تحقق بیمه زنبورداران در آذربایجان شرقی

تحقق بیمه زنبورداران در آذربایجان شرقی

معاون مدیریت امور طیور سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از تحقق بیمه زنبورداران استان، با احتساب ۱۰ % سهم دولت و ۱۷% سهم زنبور خبر داد.

رضایی با اشاره به اهمیت صنعت زنبورداری در اقتصاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های به عمل آمده، بیمه زنبورداران از اواخر سال ۹۰ تحقق یافته و از ۲۷% سهم زنبوردار، ۱۰ درصد توسط دولت و ۱۷ درصد توسط خود زنبوردار پرداخت خواهد شد و تمام زنبورداران استان می‌توانند برای تحت پوشش قرارگرفتن خود و افراد تحت تکفل به دفاتر صندوق بیمه تامین اجتماعی استان مراجعه نمایند.

وی همچنین ضمن دعوت از زنبورداران استان برای مشارکت همه جانبه در اجرای این طرح افزود: بهره برداران شایسته است با مراجعه به موقع به دفاتر بیمه تامین اجتماعی در مرکز استان و شهرستانها، معاونت بهبود تولیدات دامی استان را یاری رسانند.

رضایی همچنین با اشاره به اجرای بند “ب”ماده ۱۱ آیین نامه اجرایی ماده ۷ قانون هدفمندسازی یارانه ها و در راستای تعمیم و گسترش پوشش بیمه‌ ای به گروه‌های خاص جامعه گفت: زنبورداران و کارفرمایان صنفی با توجه به پرداخت ۱۵ درصد از حق بیمه اینگونه افراد از محل منابع حاصله از هدفمند‌سازی یارانه‌ها توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از طریق صندوق تامین اجتماعی تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار خواهند گرفت.