زنبور.نت > زنبور درمانی > درمان ورم مفاصل با عسل

درمان ورم مفاصل با عسل

درد مفصل یا آرترالژی Arthralgia به علل بسیار گوناگونی ایجاد میشود. بسیاری از عواملی که میتوانند موجب آسیب، التهاب یا اختلال در کارکرد عناصر تشکیل دهنده مفصل شوند میتوانند موجب درد آن گردند.

یک قاشق عسل را در ۲ قاشق آب گرم حل کرده و به آن ۱ قاشق چای‌خوری پودر دارچین بیافزایید. خمیر حاصله را روی محل درد به آرامی بمالید. درد بعد از ۱۵ دقیقه از بین خواهد رفت.

همچنین بیماران دچار ورم مفاصل می‌توانند، ۱ فنجان آب داغ را با ۲ قاشق عسل و ۱ قاشق چای‌خوری پودر دارچین مخلوط کرده و بنوشند. این عمل را هر روز باید انجام دهند تا بیماری شان معالجه شود.

مطالعات انجام شده روی این بیماران نشان داده است که، اگر این بیماران قبل از صبحانه مخلوط ۱ قاشق غذاخوری عسل با ۱/۴ قاشق چای خوری پودر دارچین را میل کنند، درد آنها بعد از ۱ ماه از بین خواهد رفت. بیماران مورد مطالعه نمی‌توانستد راه بروند اما بعد از استفاده از این روش، توانستند به راحتی شروع به راه رفتن بدون درد کنند.

روزی چند بار یک یا دو قاشق چای‌خوری سرکه سیب و همین مقدار عسل را با یک لیوان آب ترجیحاً آب مقطر یا جوشیده سرد مخلوط کرده و بنوشید برای درمان آرتروز، درد مفاصل موثر است و مفاصل را بی‌درد، نرم و پر تحرک میسازد در طول مدت درمان از خوردن گوشت، تخم مرغ و مواد قندی پرهیز کرد.

سرکه سیب یک سرکه کاملاً طبیعی است که دارای هیچ گونه ماده مضری برای بدن نمی‌باشد و این ماده شگفت‌انگیز کمترین صدمه‌ای به بدن نمی‌رساند. ولی از مصرف سرکه‌های تقطیر شده. مصنوعی و ناخالص باید خودداری کرد.