زنبور.نت > زنبور درمانی > عسل و افزایش هموگلوبین خون

عسل و افزایش هموگلوبین خون

حضرت محمد (ص) فرموده که عسل هزار و یک خاصیت دارد و هزار یک درد را شفا می‌دهد.

عسل دارای کنش و تنش بسیار زنده و مثبتی روی هموگلوبین خون دارد. این سفارش و تأکید در پرورشگاه‌ها و خانه‌های تندرستی در کشور سوئیس که کودکان را به مدت ۸-۴ هفته با عسل درمانی می‌کنند به کار رفته است.

میزان عسلی که در روز به کودکان ۱۲-۵ ساله داده شده است از یک قاشق قهوه‌خوری تا یک قاشق سوپ‌خوری متفاوت بوده که در شیر داغ حل می‌شود. دو پژوهشگر مشاهده کرده‌اند که در هفته اول میزان هموگلوبین خون بالا رفته است. افزایش میزان هموگلوبین به ۷۵ تا ۸۰ درصد رسیده است. بازتاب عسل روی هموگلوبین از سوی چهار پژوهشگر اسپانیایی و پژوهشگر استرالیایی نیز تأیید گردیده است. در یک آزمایش دیگر پژوهشگران فوق کودکان را به ۳ دسته تقسیم کرده‌اند: دسته اول با یک رژیم معمولی (عادی). دسته دوم رژیم معمولی با اضافه عسل و دسته سوم رژیم معمولی با افزودن داروهای تحریک‌کننده اشتها یا چیزهایی که احتمالاً روی هموگلوبین اثر دارد، تغذیه شدند در نتیجه گروه دوم بهترین حالت عمومی را به صورت افزایش وزن و میزان بسیار بالای هموگلوبین نشان داده است.

دو پژوهشگر با افزودن عسل به جای قند در شیشه شیر کودکان پیش رس نتایج بسیارخوبی به دست آورده‌اند.

افزایش هموگلوبین در خون در یک پرورشگاه ایتام در اتریش نیز روی ۳۰ پسربچه آزمایش شده و در طی ۶ هفته هر روز دو قاشق سوپ‌خوری به آنها داده شده است. این۳۰ پسربچه با داشتن قد، سن، وزن و حالات کلی طبیعی همسان بوده‌اند. در پایان آزمایش افزایش هموگلوبین و وزن نسبت به سایر کودکان مشخص شده است.