زنبور.نت > زنبور درمانی > عسل > درمان بیماری روده با عسل

درمان بیماری روده با عسل

پیامبر اکرم (ص) فرمودند کسی که در هر ماه یک بار عسل بخورد، به قصد شفایی که خداوند در قرآن درباره عسل فرموده است از خطر ۷۷ مرض مصون می‌ماند.

از دید پژوهشگران آمریکایی نوس بومر و زایس Nussbumer & Zaiss با خوردن عسل دردهای روده به خوبی از میان می‌رود. فروکتوز عسل به ویژه عسل‌هایی که از گل های خوشبو به دست آمده یک بازتاب پاک کننده گندزدایی در روده ها دارد. همین دو پژوهشگر هم ثابت کرده‌اند که اسانس‌های فراری در عسل زائیده می‌شوند که نارسایی‌های ناگوار روده را برطرف می‌سازد.

F.B پژوهشگر دیگری نیز می‌گوید: اسیدهای سازنده عسل به ویژه اسید فرمیک روی شکوفایی روده‌ها بازتاب زنده ای دارد و با تخمیر و ترشی روده مبارزه می‌کند و افزون بر این اسانس‌ها و قندهای طبیعی عسل که فشردگی زیادی دارند به طور کلی درمان بخش و گندزدا می‌باشد و عفونت‌های روده را برطرف می کند.

عسل به علت داشتن خواص میکروبی مقوی معده و روده‌ها بوده و موجب تسهیل عمل دفع و لینت مزاج می‌باشد. عسل برای بیمارای مبتلا به اولسر (زخم) روده بزرگ نیز مفید بوده و بهترین اوقات برای صرف عسل در اینگونه بیماران ۲ ساعت قبل از ناهار یا ناشتا و ۳ ساعت بعد از شام است و اگر مخلوط با آب گرم شود نتیجه بهتری عاید مریض خواهد شد.