زنبور.نت > مدیریت پرورش > تبدیل کندوها > کندوی دیواری زنبور عسل

کندوی دیواری زنبور عسل

زنبورعسل موجود مفید و دوست داشتنی است که با گسترش زندگی شهری کم کم در حال محو شدن از شهر ها است. شرکت فیلیپس با ارائه یک ایده به نام Urbun beehive امکان داشتن یک کندوی کوچک خانگی بی خطر را حتی برای کسانیکه به زندگی آپارتمان نشینی گرفتار هستند، فراهم کرده است.

این محصول که «کندوی عسل شهری» نام دارد، از یک گلدان گل تعبیه شده در فضای بیرونی کندو و ورودی زنبور در بالای آن تشکیل شده است. در بخش داخلی این دستگاه، محفظه شیشه‌ای حاوی شانه عسل برای برانگیختن زنبورها به خانه‌سازی قرار گرفته است.

در قسمت زیرین این دستگاه نیز یک سیستم فعال‌کننده قرار گرفته که زنبورها را آرام کرده و به فرد اجازه می‌دهد تا بدون مزاحمت به جمع‌آوری عسل بپردازد. شیشه نارنجی رنگ محفظه شیشه‌ای دستگاه تنها به نوری که زنبورها برای زندگی خود نیاز دارند، اجازه ورود می‌دهد. کندوی عسل شهری از ظاهری براق و مدرن برخوردار بوده که آن را با زندگی امروزی مطابقت می‌دهد.

به گفته «فیلیپس» با کاهش جمعیت کلنی‌های زنبور، تکثیر کندوهای عسل شهری می‌تواند در حفاظت از این موجودات کمک کند. این طراحی از مزیتهایی نسبت به کندوهای جدید شهری دیگر برخوردار بوده و آن بی‌نیازی از داشتن محیط باز یا حیاط است. تنها چیزی که این دستگاه احتیاج داشته، نصب آن در نزدیکی یک پنجره است.

تنها کافی است که این کندوی مدرن را روی شیشه نصب کنید. محفظه شیشه ای آن داخل فضای ساختمان و گلدان خارج فضای ساختمان، یعنی در معرض فضای باز قرار می گیرد. ضمن اینکه پنل های مشبک موجود در این وسیله برای زنبورها مفید است و کندو سازی را برای آنها آسان کرده است.

برای استفاده از عسل این دستگاه هم کافی است که ظرفی را زیر آن گرفته و نخ آویزان از دستگاه را بکشید. عسل طبیعی همانند مایعی طلایی در ظرف شما سرازیر می شود.

فیلیپس جزئیات بیشتری در مورد ایده اش اعلام نکرده و هنوز نمی دانیم که آن را به صورت یک محصول هم در بازار می بینیم یا فقط در حد یک ایده جالب باقی می ماند. اما تفکر داشتن کندوی دیواری شخصی آنقدر فانتزی است که هر کس دلش بخواهد برای داشتن یک ظرف عسل تازه، فکر خریدن چنین چیزی به سرش بزند.

پاسخ دهید