زنبور.نت > اخبار > اقتصادی > رتبه چهارم ایران در تعداد کلنی های زنبور عسل در جهان

رتبه چهارم ایران در تعداد کلنی های زنبور عسل در جهان

مدیرکل دفتر طیور، کرم ابریشم و زنبورعسل وزارت جهاد کشاورزی گفت: رتبه چهارم دنیا در زمینه تعداد کلنی های زنبورعسل برای ایران است و در خصوص تولید عسل نیز رتبه خوبی داریم.


ترکاشوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه تخصصی علمی زنبور افزود: ایران در خصوص تولید عسل جایگاه قابل توجهی در دنیا دارد و در این خصوص، رتبه هشتم را در دنیا داریم.

وی تصریح کرد: روند تولید عسل در کشور روند صعودی بوده و در سال های اخیر به میزان قابل توجهی رسیده است.

ترکاشوند یادآور شد: تشکیل نهادها در زمینه زنبورعسل اهمیت فراوانی دارد و شاهد تشکیل نهادهای مختلف در این زمینه بوده ایم که از میان آنها می توان به اتحادیه سراسری زنبورداران ایران زمین و انجمن علمی مربوطه اشاره کرد

.وی افزود: این نهادها عملکرد خوبی داشته اند ضمن اینکه برغم محدودیت های مالی، فعالیت های خوبی صورت گرفته است. ارتقای جایگاه زنبورداری دنبال می شود.

ترکاشوند بیان کرد: برنامه های مد نظر در خصوص زنبورداری شامل مواردی از قبیل ارتقاء جایگاه زنبورداری به عنوان فعالیتی مولد و اشتغالزا، افزایش تولید عسل در کشور و افزایش راندمان تولید کلنی های زنبورعسل است .

مدیرکل دفتر طیور، کرم ابریشم و زنبورعسل وزارت جهاد کشاورزی افزود: ارتقاء سطح دانش فنی تولیدکنندگان و کارشناسان عرصه زنبورعسل از دیگر برنامه های مهم در این زمینه است.

وی خاطرنشان کرد: رویکردهای اساسی نیز در این خصوص وجود دارد و لازم است به آنها توجه شود و این امر از اهمیت فراوانی برخوردار است.

پاسخ دهید