زنبور.نت > اخبار > علمی و پژوهشی > اولین کنگره بین المللی زنبور عسل ایران

اولین کنگره بین المللی زنبور عسل ایران

انجمن زنبورعسل ایران مفتخر است اولین کنگره بین المللی و نهمین کنگره پژوهشی زنبورعسل ایران را با همکاری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در زمینه موضوعات زیر در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ در شهر کرج برگزار نماید.

اولین کنگره بین المللی و نهمین کنگره پژوهشی زنبور عسل

 ۶- ۷ بهمن ماه ۱۳۹۵

 استان البرز – کرج

 این کنگره در بخشهای ارائه مقالات تخصصی در زمینه های مختلف برنامه ریزی شده است.

  • گرده افشانی و گیاهان شهدزا و گرده زا

نقش زنبورعسل در گرده افشانی و افزایش محصولات زراعی، باغی، احیاء مراتع و حفظ محیط زیست-

شناسایی گیاهان مورد استفاده زنبورعسل در مناطق مختلف کشور

 

  • مطالعات اقتصادی و اجتماعی زنبورعسل

تحقیقات اقتصادی اجتماعی و بازاریابی

زنبورداری و توسعه شهری و روستایی

ظرفیت ها، چالش ها و خلاءهای قانونی در صنعت زنبورداری

نقش تشکل ها و انجمن های تخصصی در توسعه صنعت زنبورداری

کار آفرینی در زنبورداری

زنبورعسل در ادیان و ادبیات

 

  • بیولوژی زنبورعسل

ژنتیک و اصلاح نژاد زنبورعسل

پرورش و تغذیه زنبورعسل

تأثیر تغییرات آب و هوایی، خشکسالی و گرد و غبار روی بیولوژی زنبورعسل و تولیدات آن

زیست شناسی و رفتار شناسی زنبورعسل

 

  • بهداشت و بیماریهای زنبورعسل

آفات و پارازیت های زنبورعسل

بیماری های باکتریایی، انگلی و ویروسی زنبورعسل

بیماری های غیرعفونی و مسمومیت ها در زنبورعسل

 

  • تولیدات و فرآورده های زنبورعسل

تولید، فرآوری و بسته بندی و بازار یابی محصولات زنبورداری

استانداردسازی و کنترل کیفی تولیدات و فرآورده ­های زنبورعسل

تولید محصولات سالم و ارگانیک در صنعت زنبورداری

 

  • زنبور درمانی

کاربرد تولیدات و فرآورده های زنبورعسل در تغذیه، بهداشت، درمان بیماری های انسانی، صنعت و …

 

  • وسایل و تجهیزات صنعت زنبورداری

نوآوری در تولید وسایل و تجهیزات

استانداردسازی و کنترل کیفی

بدینوسیله از کلیه اساتید، محققین، کارشناسان، دانشجویان و دست اندرکاران زنبورعسل کشور دعوت بعمل می‌آید تا در صورت تمایل به شرکت در این سمینار، فرم ثبت نام تکمیل شده و خلاصه مقالات خود را طبق دستورالعمل ذیل حداکثر تا تاریخ  ۹۵/۰۵/۳۱ به آدرس الکترونیکی سمینار honeybeeiran@gmail.com یا به دبیرخانه اولین کنگره بین امللی و نهمین سمینار پژوهشی زنبورعسل کشور ارسال نمایند:

– خلاصه مبسوط مقالات ارسالی باید از غنای علمی کافی برخوردار بوده و در برگیرنده اهمیت موضوع، روش­ ها و نتایج بدست آمده از پژوهش باشد.

– خلاصه مبسوط مقالات ارسالی نباید در مجلات علمی و همایش های دیگر ارائه و یا چاپ شده باشد.

– خلاصه مبسوط مقالات فارسی و انگلیسی حداکثر در ۴۰۰ کلمه تهیه شود.

– اسامی نویسندگان به ترتیب نام و نام خانوادگی ذکر شود و با کشیدن یک خط زیر نام یکی از نویسندگان، فرد ارائه دهنده مشخص گردد. آدرس محل کار نویسندگان خلاصه مقاله و آدرس پست الکترونیکی ارائه دهنده در زیر اسامی ذکر شود.

– خلاصه مقالات ارسالی باید توسط نرم‌افزار Word 2007یا  Word 2010 به شرح ذیل تهیه گردد: در متن فارسی قلم عنوان میترا سیاه پوینت ۱۴ قلم اسامی نویسندگان و محل کار آنها میترا سیاه پوینت ۱۲ و قلم متن میترا ۱۴، حاشیه چپ و راست ۲/۵سانتی متر حاشیه بالا و پایین ۳ سانتی‌متر، فواصل سطر متن ۰/۸۵سانتی‌متر انتخاب واسامی لاتین به صورت ایتالیک نوشته شود.

* در متن انگلیسی قلم عنوان Times  new roman 13 Bold، قلم اسامی نویسندگان Times new roman 11 Bold، قلم محل کار نویسندگان Times new roman 11 Italic  و قلم متن Times new roman 12 انتخاب گردد.

شرایط و نحوه ارائه پوستر:

– در زمان سمینار ارائه پوستر باید در قطع ۱۱۰ × ۸۰  سانتیمتر و شامل عنوان مقاله‌، نام و نشانی نویسندگان، چکیده فارسی و انگلیسی، مقدمه، مواد و روشها، نتایج، بحث و منابع مورد استفاده بوده و بصورت افقی تهیه گردد. توصیه می‌شود مطالب شکلها و نمودارها با استفاده از رنگهای مختلف تهیه گردد و ارائه‌دهنده پوستر موظف به حضور در ساعات اعلام شده در محل نمایش پوستر ها می باشد.

شرایط و هزینه های مربوط به ثبت نام:

شرایط و هزینه‌های مربوط به ثبت نام: از علاقه‌مندان به شرکت در سمینار درخواست میشود با مراجعه به آدرس اینترنتی(http:/apisociety.ir) فرم ثبت‌نام را تکمیل و تا تاریخ ۹۵/۰۵/۳۱ ارسال نمایند. حق ثبت نام شرکت در سمینار برای افراد غیرعضو مبلغ ۱۲۰۰۰۰۰ ریال، برای اعضای انجمن ۱۰۰۰۰۰۰ ریال و برای دانشجویان با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل ۵۰۰۰۰۰ ریال می‌باشد. دانشجویانی که مایل به استفاده از تخفیف دانشجویی هزینه ثبت نام کنگره هستند، لازم است گواهی دانشجویی خود را به تأیید آموزش دانشکده مربوطه رسانده و همراه اسکن فیش واریزی به آدرس سایت کنگره ارسال نمایند.

هزینه ثبت نام برای شرکت کنندگان خارج از کشور ۱۰۰ دلار و دانشجویان خارج از کشور ۵۰ دلار خواهد بود.

از شرکت‌کنندگان تقاضا می‌شود مبلغ مربوط به هزینه‌ ثبت نام را به حساب مهرگستر ۵۳۹۲۶۲۱۱۴ به نام انجمن زنبورعسل ایران نزد بانک کشاورزی شعبه طالقانی- ولیعصر‌(‌تهران) واریز نموده و تصویر فیش مربوط را حدأکثر تا تاریخ ۳۱ /۰۵ /۱۳۹۵ به نشانی کنگره ارسال دارند.

ثبت نام با تأخیر:

بعداز آخرین مهلت ثبت نام به ترتیب یرای افراد غیر عضو مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰ ریال، اعضای انجمن ۱۲۵۰۰۰۰ ریال و دانشجویان ۷۵۰۰۰۰ ریال و برای شرکت کنندگان خارجی ۱۵۰ دلار و دانشجویان خارج ز کشور ۱۰۰ دلارخواهد بود.

امکانات اسکان در محل سمینار:

امکانات اسکان و خدمات‌رسانی به صورت خوابگاه دانشجویی مجردی بوده و تنها در اختیار ثبت نام کنندگان محترم قرار خواهد گرفت. بنابراین به دلیل محدودیت امکانات رفاهی، متأسفانه پذیرش خانواده‌های محترم مقدور نمی‌باشد. هزینه اسکان برای هر نفر در هر شب ۲۰۰۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.

امکانات صرف غذا:

هزینه‌‌ پذیرایی شرکت‌کنندگان در سمینار برای صبحانه  ۵۰۰۰۰ ریال، ناهار ۱۵۰۰۰۰ ریال و شام ۱۰۰۰۰۰ ریال در نظر گرفته شده است. هزینه پذیرایی شرکت کنندگان خارج از شکور ۳۰ دلار خواهد بود. لطفاً در موقع تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی تعداد وعده‌های غذا در هر نوبت را در جدول غذایی سمینار مشخص نمایند.

نشانی محل برگزاری سمینار :

کرج – خیابان شهید دکتر بهشتی – روبروی دهقان ویلای اول – موسسه تحقیقات علوم دامی کشور‌، صندوق پستی ۱۴۸۳ – کد پستی۳۱۵۸۵

تلفن ۳۴۴۳۰۰۱۰ (۰۲۶)

دورنگار: ۳۴۴۶۴۲۱۹ و  ۳۴۴۱۳۲۵۸ (۰۲۶)