زنبور.نت > اخبار > عمومی > حمایت مالی برای ایجاد آزمایشگاه سنجش کیفیت عسل

حمایت مالی برای ایجاد آزمایشگاه سنجش کیفیت عسل

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی از راه اندازی آزمایشگاه سنجش کیفیت عسل خبر داد.

رکنی در حاشیه هشتمین سمینار پژوهشی زنبور عسل کشور که در مؤسسه تحقیقات علوم دامی در کرج برگزار شد، در خصوص ممانعت از توزیع عسل و شهد تقلبی در بازار مصرف گفت: اعتقاد داریم عسل جزء سالمترین و مناسب‌ترین غذاها در جامعه مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر جنبه غذایی دارای خواص دارویی بسیار است.

وی ادامه داد: به دنبال ایجاد آزمایشگاه برای سنجش کیفیت عسل هستیم اعتبار مورد نیاز این پروژه تأمین شده است و هر زمان تشکل‌های مرتبط کلنگ ایجاد این آزمایشگاه را بر زمین بزنند عملیات ساخت را با قدرت آغاز خواهیم کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی اظهار داشت: برای ایجاد این آزمایشگاه علاوه بر حمایت‌های مالی می‌توانیم از عرصه‌های منابع طبیعی زمین در اختیار تشکل‌ها قرار دهیم.

رکنی با بیان اینکه مازاد تولیدات عسل کشور با دیگر کشورهای صادر می‌شود، اعلام کرد: ایران با تولید بیش از شش میلیون و ششصد هزار کلنی زنبور عسل مدرن به لحاظ تعداد کندو در رتبه چهارم دنیا قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای عمده تولیدکننده عسل در دنیا به‌ترتیب چین، آرژانتین، ترکیه، اوکراین، آمریکا، مکزیک، روسیه، ایران، هندوستان و اتیوپی بوده که در این میان، ایران با تولید ۷۴ هزار و ۵۷۷ تن تولید در سال جاری، رتبه هشتم را در میان تولیدکنندگان عسل دارا است.

 

پاسخ دهید