زنبور.نت > اخبار > عمومی > موزه زنبوران عسل

موزه زنبوران عسل

جراردو گونزالز پرز (Gerardo Gonzalez Perez) مدیر این موزه، تا به حال در سرتاسر اسپانیا در مدارس و دانشگاه‌ها سخنرانی داشته و کلاس‌های زنبورداری برای آماتورها برگزار کرده است.

موزه زنبور‌ها در پویالس دل هویو (Poyales del Hoyo) اسپانیا فرصتی استثنایی برای بازدیدکنندگان فراهم آورده تا بدون خطر کار این حشرات زحمت‌کش را از نزدیک ببینند. این موزه شش کندوی غول آسا دارد که از سقف آویزان شده و در محفظه‌ای شیشه قرار گرفته‌اند که به بازدید‌کنندگان اجازه می‌دهد تا بدون ترس از گزیده شدن به کندوی زنبور عسل نزدیک شوند.

جراردو گونزالز پرز که خودش هم زنبوردار است اولین کندوی خود را ۳۴ سال پیش زمانی که دانش آموز بود، به وجود آورد. طی سالها زنبورداری علاقه و فعالیت اصلی او شد.

موزه کندوی زنبور عسلاو تا به حال در سرتاسر اسپانیا در مدارس و دانشگاه‌ها سخنرانی داشته و کلاس‌های زنبورداری برای آماتور‌ها برگزار کرده است. در سال ۱۹۹۷ بعد از ۲۰ سال کار و تحقیق، او موزه زنبورها را درست کرد تا دانش خود را انتقال دهد و درک دنیا را از جوامع زنبورها بهبود ببخشد. از زمان بازگشایی، هزاران نفر از این موزه دیدن کرده و این فرصت را داشته تا راجع به چیزهایی مثل زندگی زنبورها به عنوان یک گرده‌افشان، نحوه کار آنها و زنبورداری اولیه بیاموزند.