زنبور.نت > اخبار > عمومی > هزاران زنبور عسل در پی ملکه خود

هزاران زنبور عسل در پی ملکه خود

تاکنون چنین موردی دیده نشده که هزاران زنبور عسل برای مدت دو روز به بدنه یک اتومبیل چسبیده و با آن به سفر بپردازند.

پس از آن‌که ملکه یک کندوی زنبور عسل در صندوق عقب اتومبیلی گیر افتاد،‌ ۲۰۰۰۰ زنبور آن کندو ۲ روز به تعقیب اتومبیل پرداختند.

اعضای نگران کندوی زنبورهای عسل به منظور نجات دادن ملکه‌شان، از شهر هاورفورد وست در غرب ناحیه ولز انگلستان با چسبیدن به بدنه وسیله نقلیه سفر ۲ روزه خود را آغاز کردند.

خانم کارول هوارث صاحب ۶۵ ساله اتومبیل در مصاحبه گفت: من هرگز در طول عمر خود ندیده‌ام که هزاران زنبور عسل برای مدت دو روز به بدنه یک اتومبیل چسبیده و با آن به سفر بپردازند

در بین راه ۵ نفر از زنبورداران و رهگذرها با انداختن ملکه زنبورها در داخل یک جعبه مقوایی، ساعت‌ها تلاش کردند تا سرانجام موفق شدند جهت حمل ایمن زنبورها آنها را مجبور سازند که به داخل آن کارتن بروند.

اما با غفلت راننده اتومبیل، وزش باد شدید دوباره در کارتن را باز کرد و زنبورهای آزاد شده و کار تعقیب اتومبیل از سوی کندوی زنبورها ادامه یافت.

خانم هوارث بدون این‌که متوجه ماجرا شود به رانندگی خود ادامه داد و عملیات تعقیب و گریز توسط زنبورها‌ی کندو هم ادامه یافت تا این که پس از گذشت ۲ روز به مقصد رسیدند.

یکی از زنبورداران شهر مقصد آنها، پم بروک شایر به نشریه‌های محلی گفت: احتمالاً ملکه زنبورها باید به سمت یک خوراکی شیرین در صندوق عقب اتومبیل جذب شده و در آنجا گیر افتاده باشد.

او اضافه کرد: من در طول ۳۰ سال که به کار زنبورداری اشتغال دارم هرگز به چنین موردی برنخورده‌ام که زنبورهای عسل یک کندو چنین رفتاری را از خود نشان دهند و برای من باعث تعجب است که چگونه زنبورها ۴۸ ساعت به تعقیب اتومبیل ادامه داده‌اند.