زنبور.نت > اخبار > عمومی > پوشاندن بدن زنبوردار چینی برای فروش عسل

پوشاندن بدن زنبوردار چینی برای فروش عسل

یک مرد چینی برای تبلیغ و فروش عسل، بدن خود را با حدود نیم میلیون زنبور پوشاند.

شی بینگ  ۳۴ ساله که یک پرورش دهنده زنبور عسل در شهر چونگ گینگ در جنوب غربی چین که یکی از مراکز مهم زنبورداری در چین است، برای جلب مشتری کاری کرد که بیش ۴۶۰ هزار زنبور بدن او را بپوشانند. که این تعداد زنبور وزنی بیش از ۴۵ کیلو دارد.

بینگ درباره این اقدام متحورانه خود گفت: راستش را بخواهید بسیار مضطرب بودم اما باید عسل‌های خود را برای فروش تبلیغ می‌کردم. من از گذشته با زنبورها سر و کله می‌زدم و از ۲۲ سالگی این فعالیت را شروع کرده‌ام.

اگرچه این زنبوردار می‌گوید رکورد او با رکورد جهانی فاصله اندکی دارد اما وی مدعی شد این رکورد را بدون پوشیدن هیچ لباسی برجای گذاشته که از این حیث می‌توان آن را رکورد تازه‌ای به حساب آورد.

وی گفته است که برای جذب زنبورها به خود، ملکه زنبور عسل را در قفسی کوچک به بدنش چسبانده است.

به نظر می‌رسد این فعالیت تبلیغاتی در شهر چونگ کینگ رواج زیادی یافته چرا که چندین تاجر عسل دیگر نیز در این اقدام نمایشی شرکت کرده‌اند. مهم‌ترین مسئله برای آماده شدن پیش از این اقدام این است که پیش از آن استحمام نکرده و از صابون استفاده نشود زیرا صابون زنبورها را تحریک می‌کند.

به این عمل اصطلاحاً “ریش زنبوری” گفته می‌شود و در جهان از سوی افراد مختلفی انجام شده است. در کتاب رکوردهای جهانی گینس رکورد ریش زنبوری متعلق به یک فرد هندی به نام “ویپین سیث” می‌باشد که توانسته است ۶۱.۴ کیلوگرم زنبورعسل را روی صورت خود قرار دهد.

چین یکی از تولیدکنندگان عمده عسل در جهان است اما واردات عسل این کشور به دلیل ترس از تقلبی بودن این محصول به برخی از کشورها ممنوع اعلام شده است.

 

 

پاسخ دهید