زنبور.نت > اخبار > علمی و پژوهشی > تولید ابر عسلی با قدرت درمان زخم و عفونت

تولید ابر عسلی با قدرت درمان زخم و عفونت

محققان انگلیسی موفق به کشف قدرت اعجاب‌انگیز ابر عسلی شده‌اند که قادر به درمان زخم و از بین بردن عفونت بدون آسیب زدن به بافت بدن است.

عسل به عنوان یک ماده طبیعی با قدرت درمانی فوق‌العاده از هزاران سال قبل برای درمان زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مواد مختلفی برای از بین بردن باکتری و عفونت مورد استفاده قرار می‌گیرند که کمکی به بهبود بافت نمی‌کنند، اما عسل یک ماده کاملا طبیعی است که در عین از بین بردن باکتری، هیچ آسیبی به بافت سالم وارد نمی‌کند.

محققان در مزرعه ارگانیک در شیلی موفق به تولید ابر عسلی به نام Surgihoney شده‌اند که از قدرت اعجاب‌انگیز درمان زخم‌ها و از بین بردن عفونت برخوردار است.

نوع جدید عسل که با روش مهندسی زیستی تولید شده است، در مدت یک سال بر روی کودکان، تازه مادران، بیماران مبتلا به سرطان و سالمندان در بیمارستان‌های منطقه همپشایر مورد آزمایش قرار گرفت.

زخم ها و جراحاتی از جمله زخم‌های آلوده به عفونت باکتریایی استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین (MRSA) بویژه در تازه مادرانی که تحت عمل سزارین قرار گرفته بودند، با کمک این عسل بهبود پیدا کردند.

همچنین اثر التیام‌بخشی ابر عسل Surgihoney در درمان زخم‌های سربازان بازگشته از افغانستان، درمان آکنه، حفاظت از پوست بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی به اثبات رسید.

دکتر «متیو دریدن» از متخصصان میکروبیولوژی در بنیاد تراست در بیمارستان همپشیر که این مطالعه در آنجا انجام شده است، تأکید می‌کند: این ابر عسل با قدرت از بین بردن باکتری و عفونت‌های قارچی و انگلی، می‌تواند انقلابی در درمان زخم‌ها ایجاد کند.

وی گفت: با وجود این که هزاران سال است که عسل به دلیل قدرت درمان‌کنندگی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد اما پزشکان پنی سیلین و آنتی بیوتیک‌ها را ترجیح می‌دهند.

دکتر متئو خاطرنشان کرد : Surgihoney در بسته‌های ۱۰ گرمی ذخیره می‌شود و می‌تواند باکتری، انگل‌ها و عفونت‌های قارچی را از بین ببرد و زخم‌ها را ترمیم کند.

تست‌های آزمایشگاهی مختلفی بر روی این عسل انجام شده و نتایج آن با اثر بخشی سایر انواع عسل‌ها در مناطق مختلف جهان مورد مقایسه قرار گرفته است که در تمام این آزمایشات، قدرت اعجاب‌انگیزی این عسل در درمان زخم و از بین بردن عفونت دیده می‌شود.

ابر عسل Surgihoney مجوز تولید را از سازمان نظارت بر محصولات دارویی و بهداشتی انگلیس دریافت کرده است، اما بصورت تجاری در دسترس عموم قرار ندارد.

تاکنون دانشمندان محصولات زیادی را برای از بین بردن باکتری یافتند اما اغلب آنها کمکی به ترمیم بافت نمی‌کند اما عسل یک داروی طبیعی فوق‌العاده است که در عین از بین بردن باکتری آسیبی به بافت نمی‌زند.

پاسخ دهید