زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برداشت بهاره عسل در بوشهر

برداشت بهاره عسل در بوشهر

برداشت بهاره عسل در استان بوشهر آغاز شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه در استان بوشهر ۳۰هزار کلنی زنبور عسل داریم و در ۹ ماه از سال شرایط برای پرورش زنبور عسل  فراهم است گفت: سالانه ۲ بار در سال در فصول بهار و پاییز برداشت عسل انجام می‌شود.

افشین قطبی استان بوشهر را قطب تولید عسل کنار در کشور دانست و افزود:  ۵۰ هزار هکتار سطح زیر کشت کنار در استان داریم و در کنار آن در فصل بهار عسل  آویشن شکروک، گل زرد، هلپه و بادام کوهی هم در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ زنبور‌دار مهاجر و ۳۱۰ زنبور دار بومی در استان فعال هستند گفت: پارسال ۲۷۰ تن عسل در استان تولید شد که غیر از مصرف در خود استان به استان‌های دیگر و کشورهای حوزه خلیج فارس هم صادر شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: استان بوشهر از قطب‌های تولید ملکه زنبور عسل هم در کشور به شمار می‌آید به گونه‌ای که ۱۰ ایستگاه تولید ملکه در فصل‌های زمستان و بهار فعال است.

قطبی گفت: هم اکنون ۲ کارخانه بسته بندی عسل در دشتستان و جم به علاوه ۲ کارخانه کندو سازی و تعاونی‌های متعدد در زمینه زنبورداری در استان فعال است.