زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > برداشت عسل در تنگستان

برداشت عسل در تنگستان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: شهرستان تنگستان با داشتن پوشش گیاهی مناسب در منطقه خائیز منجمله بادام کوهی آویشن و انواع مرکبات منطقه خوبی برای پرورش زنبور عسل می‌باشد.

اردشیر علائی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان از برداشت عسل در خائیز تنگستان خبر داد و اظهار داشت: زمان برداشت عسل از کندو زمانی است که هر کندو (بسته به تعداد طبق که دارد) حداقل یک قاب عسل داشته باشد.

علائی خاطر نشان کرد: یکی از اساسی ترین هدف بشر از زنبورداری برداشت محصول می باشد و یک کندو محصولات مختلفی از قبیل عسل، ژل رویال، گرده، بره موم، ‌زهر و موم می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی تنگستان ادامه داد: شهرستان تنگستان با داشتن پوشش گیاهی مناسب در منطقه خائیز منجمله بادام کوهی آویشن بن و انواع مرکبات منطقه خوبی برای پرورش زنبور عسل می‌باشد.

وی افزود: این شهرستان با داشتن چهار هزار کندو سالانه بیش از چهل تن عسل با کیفیت بالا توسط زنبورداران بومی تولید می‌شود و در همین راستا تعداد زیادی زنبورداران مهاجر هم با توجه به شرایط ذکر شده و داشتن زمستانی ملایم برای پرورش زنبورهای خود از آبان تا اواخر اسفند و نهایتا تا اواخر فروردین در شهرستان هستند.

مدیر جهاد کشاورزی گفت: هر ساله برداشت عسل از اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

اردشیر علائی گفت: زنبورداران بومی نیز پس از برداشت عسل به مناطق سردسیر مهاجرت می‌کنند و اوایل پاییز که درختان کنار دارای گل هستند برای اینکه عسل کنار که دارای کیفیتی بسیار خوب داراست برداشت کنند کندوهای خود را مجدد به شهرستان می‌آورند و معمولاً در سال دو مرحله برداشت دارند.