زنبور.نت > اخبار > استان‌ها > صادرات عسل چهار محال و بختیاری به اروپا

صادرات عسل چهار محال و بختیاری به اروپا

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از صادرات عسل تولیدی این استان به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس خبر داد.

برزو هیبتیان اظهار داشت: در سال گذشته هزار تن عسل در این استان تولید شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن ۴۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه عسل تولیدی در این استان به کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس صادر می‎‏شود، گفت: هم‌اکنون بیش از هزار و ۲۶۰ نفر در زمینه تولید عسل در این استان مشغول به فعالیت هستند.

هیبتیان این استان را یکی از استان‌های مستعد پرورش زنبور عسل در کشور دانست و افزود: وجود بیش از هزار و ۴۰۰ گونه گیاهی که ۴۰۰ گونه آن دارویی شناسایی شده، این استان را به عنوان پایلوت گیاهان دارویی در کشور معرفی کرده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، کیفیت، ارزش غذایی و دارویی عسل تولید شده در استان را عالی توصیف کرد و بیان داشت: به دلیل اینکه چهار‌محال و بختیاری استان پایلوت گیاهان دارویی است و از پوشش گیاهی متنوعی برخوردار است، عسل با طعم، ارزش غذایی و دارویی عالی تولید می‌کند.

وی تصریح کرد: شناساندن جایگاه واقعی زنبور عسل در افزایش کمی و کیفی انواع محصولات کشاورزی و حفظ محیط زیست از طریق گرده‌افشانی، توجه به اصلاح‌ نژاد زنبور عسل در راستای افزایش تولید و کاهش هزینه‌های آن از مهم‌ترین اولویت‌های اجرایی این بخش در سال‌جاری به شمار می‌رود.