زنبور.نت > عسل و زیبایی > ماسک عسل و هویج برای پوست خشک

ماسک عسل و هویج برای پوست خشک

هویج نه تنها برای سلامتی شما مفید است، بلکه می‌تواند پوست شما را روشن کرده و به آن رنگ و لعابی بدهد، چرا که بصورت طبیعی خواص تمیز کنندگی داشته و سرشار از آهن و ویتامین هایی همچون کاروتن می‌باشد. هویج در تمام طول سال براحتی در دسترس است،

ماسک‌های ساخته شده توسط هویج بیشتر برای افرادی که پوست معمولی یا چرب دارند مناسب است، اما از آنجایی که شما خودتان این ماسک را درست می‌کنید، خواهید توانست مواد دیگری که درخور نیاز پوست شماست به ماسک خود بیفزایید. مثلاً پوست من گرایش بیشتری به خشک شدن دارد، پس من برای ساخت یک ماسک مرطوب کننده، مقدار بیشتری روغن زیتون اضافه می‌کنم.

ترکیبات: هویج بزرگ (پوست کنده و آب پز) ۲ عدد، عسل ۱ قاشق سوپ‌خوری، روغن زیتون ۱ قاشق سوپ‌خوری، لیموی تازه ۱ عدد

روش تهیه و استفاده:

هویج‌ها را پوره کنید (هویج از پوست در مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند). عسل را اضافه کنید. روغن زیتون را اضافه کنید (روغن زیتون به رطوبت و تمیز شدن پوست کمک می‌کند و باعث درخشش پوست می‌شود. سپس چند قطره آب لیموی تازه را در مخلوط بریزید (لیمو به تمیزی پوست‌های چرب کمک می‌کند). مقدار لیمویی که اضافه می‌کنید، بستگی به پوست شما دارد. اگر پوست شما کمی خشک است هشت تا ده قطره کافی است، اما اگر چرب است، یک قاشق سوپ‌خوری بیفزایید.

به اندازه‌ای آب مقطر اضافه کنید که مایه حالت کرمی به خود بگیرد. آب لیموی بیش‌تر، آب معدنی کم‌تری نیاز دارد. حتی اگر احساس کردید که مایه آبکی می‌شود، آب معدنی را از دستور حذف کنید. صورت و گردن خود را با آب ولرم بشویید و با دستمال به آرامی خشک کنید. ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود قرار دهید و سپس با آب گرم بشویید.

مانند هر محصول مراقبت از پوست دیگر، اول ماسک را روی قسمتی از پوستتان تست کنید تا مطمئن شوید عکس‌العمل بدی رخ نخواهد داد. اگر پس از استفاده از ماسک هویج، هرگونه سوزش یا خارشی مشاهده کردید، بلافاصله ماسک را با آب گرم بشویید. نکته‌ی بعدی اینکه زمانی که می‌خواهید این ماسک عالی و تسکین دهنده را بسازید، برای هویج هایتان اسم بگذارید! هیچ وقت شاد بودن را فراموش نکنید.